Krycie dachów blachodachówką «
        

Krycie blachodachówką stało się bardzo popularne już kilkanaście lat temu. Sama blacha profilowana ( blachodachówka, panele, blacha trapezowa ) jest cenionym materiałem do wykończenia połaci dachowych. Przez swoje niewatpliwe zalety jakimi są: prawie dziesięciokrotnie mniejsza waga niż dachówek ceramicznych lub betonowych, duży wybór przetłoczeń, duzy wybór kolorów oraz powłok z posypki lub organicznych, jest chętnie proponowana przez projektantów budynków. Inwestorzy wybierają ten rodzaj pokrycia dachowego równiez ze względu na optymalnie niską cenę a dekarze ze względu na łatwość wykonania dachu przedkładaja ten rodzaj pokrycia nad inne.

Blacha profilowana ma budowę warstwową, której podstawę stanowi rdzeń stalowy o grubości 0,5 mm pokryty z obu stron warstwami cynku o grubości 20 mikrometrów. Sztywność arkuszy lub paneli blachy nadawana jest dodatkowo przez przetłoczenie. Dostępne sa zatem blachodachówki do usług dekarskich o kształtach przypominających tradycyjne dachówki esówki, holenderki, i wiele innych. 

Pokrywanie dachu blachodachówką choć wydaje się proste, wymaga jednak sporej wiedzy dekarskiej, która pozwala ograniczyć straty blach przy przycinaniu oraz ustrzec się usterek mających długoletnie konsekwencje. Pierwszym etapem jest, jak to zazwyczaj w wykonaniu dachu, przygotowanie rusztu, więźby dachowej i całej konstrukcji nośnej, szkieletu dachu. Od tego "kręgosłupa" dachowego zależy czy dach z blachodachówki będzie trwały, odporny na działanie wiatru, deszczu i śniegu oraz czy będzie ładnie się prezentował.


Arkusze blachy są odpowiednio do rusztu więźby dachowej przycinane i łączone przy czym zwykle jeśli montowane są blachy w akuszach montaż rozpoczyna się od dołu, czyli od okapu. Pokrycie jest mocowane do kontrłat przez dolne wytłoczenia za pomocą specjalnych wkretów dekarskich lub gwoździ dekarskich. Takie połączenie jest później zabezpieczane przez dekarza od góry warstwą izolacyjną lub wkręt posiada swoją uszczelkę zabezpieczającą również sam łącznik przez korozją. Nasi dekarze wykonują tego typu usługi dekarskie zwykle na domach jednorodzinnych ale także na większych budynkach, szkołach, budynkach komunalnych. W naszej pracy wykorzystujemy duże doświadczenie w zakresie pokrywania dachów blachodachówką ale także blachą miedzianą, blachą tytan-cynk, blachą płaską. Każdy z tych rodzajów blachy wymaga zastosowania innych technik montażu oraz indywidualnego podejścia do transportu i składowania ( aby ustrzec cię uszkodzeń przed montażem ) jak i wiedzy oraz narzedzi dostosowowanych do obróbki, cięcia , mocowania i izolacji blach na dachu. 


Dobrze wykonane dachy z blachodachówki pieknie się prezentują cięsząc oko właścicieli oraz także i nasze - dekarzy, którzy je wykonali. Prawidłowe wykonanie pokrycia gwarantuje również wieloletnią trwałość bez obawy, że potrzebna będzie naprawa dachu lub remont dachu.

Nasza firma - RITAPOL, wykonuje wszelkiego rodzaju dachy z blachodachówki remonty z blachy stalowej ocynkowanej i naprawy.

        
        
        Dekarze, usługi dekarsko-budowlane Warszawa RITAPOL © 2015 entro24.com